Vášeň sbírat jsem zdědil.Malakologická sbírka.
Přesto,že jsem sám nikdy u moře nebyl vymámil jsem na svých zcestovaných kamarádech téměř tisícovku mořských musšlí a lastur. V poslední době mi nějakou tu mušli přivezou i vlastní děti.
Prvním exponátem mlakologické sbírky byl Cissus z Indie, možská mušle dovežená zdravotní sestrou, která ošetřovala mého devítiletého umírajícího bratra. On v té mušli poslouchal dlouze hučení moře, stejně jako já, když jsem po něm tuto raritu zdědil.
Z jižních indonéských moří pochází i perleťová Homolice,kterou jsem dostal od svého přítele v dětství Vladimíra Kozlíka, který na rozdíl odemne již v mládí navštívil většinu světových moří.
Spolužák na základní škole jugoslávec Frankič mi poé naléhání přivezl z prázdnin na Jadranu několik druhů dribných možských lastur.
Lastury jedlých ústřic a svatojakubská lastura a hřebenatka to jsou pozůstatky prvorepublikových delikates.
Od svého bratrance M.Bydžovského jsem obdržel velkou perlorodku patrně někde od Nového Zélandu, je však již přebroušená ale svoji krásu si ponechala.
Od dcery dostala manželka z řeckého ostraova Korfu velkou křídlatku a krásného žlutého zavitnutce.
Od třídního učitele Dr.J.Vrhela, který byl část svého života v Africe na základní škole jsem dostal mušli,ani nevím z jaké pochází oblasti.
Od přítele Vladimíra Kozlíka,který je dnes lékařem v Bavorsku jsem dostával každý rok drobné mušličky z Rujany.
Řada ulit a mušlí je z Čech, ty jsem většinou sbíral sám, v Polabí okolo Semic a u Vltavy kolem roztok u Prahy.
Naše suchozemské ulity měkýšů jsou sbíral nedaleko Prahy,
Náhledy fotografií ze složky Ulity a lastury