Nemoci z hmyzu
Příspěvky
Lidé se se "sloní nemocí" elefentiázou i v NOVě?
6. 3. 2013
I do našich domovů se pomalu dostávají původci subtropických a tropických nemocí.Příkladem může být i filarióza. Onemocnění přenášené i našimi komáry.V těle se vyvíjejí pak mikrolarvy červů, kteří pak dorůstají a ucpávají lymfatické cévy a tak se hromadí především v končetinách velké množství tkáňového moku a lymfy - dochází k bizardním otokům.Larvy červů je možné nalézt v krvi pouze v noci což ztěžuje jejich identifikaci a tím diagnózu.
Komáři - přenášené nemoci
18. 3. 2011
Komáři - které nemoci přenášejí na člověka u nás i jinde ve světě?
Horečka DENGUE již i v Čechách!
13. 11. 2010
DENGUE horečka z průniku virů do těla primátů a lidí, kterou přenášejí komáři dobývá svět.Nyní i u nás!
Africká horečka v Čechách?
30. 1. 2009
I larvy krásně červeného roztoče sametky rodu Trobicula mohou přenášet zárodky nebezpečných původců návratnách horeček - které způsobují Rickettsie, možná i některé jiné druhy borrelií.
Borrelia duttoni - dole na mikroskopickém obraze.
je zřejmě dalším novým původcem horečnatého onemocnění na našem území. Přesto,že je to rodem Borrelia nemá nic společného s původcem lymeské borreliózy.Přesto byl genom této bakterie zachycen i mezi materiálem zaslaným k průkazu DNA původce lymeské borreliózy. Přišlo se na to ,při hledání chyby v jednom testu při ověřování kvality diagnostiky laboratorních vyšetření.Nový druh malariového komára u nás!
20. 8. 2008
"Objev" nového druhu komára Anopheles hyrcanus, který může přenášet malárii u nás!Tento druh se vyskytuje běžně v Indonésii a v Mongolsku a byl popsán již v roce 1771 Pallasem.NA LETIŠTÍCH VÍCE MALÁRIOVÝCH KOMÁRU NEŽ NA JIŽNÍ MORAVĚ!! Nahoře tropický komáří přenašeč malárie Anopheles stepheni, v našem tisku zaměněn za Anopheles hyrcanus. Dole u nás žijící Anopheles macilipennis